Ta strona ma ograniczoną obsługę przeglądarki. Zalecamy przejście na Edge, Chrome, Safari lub Firefox.
Gratulacje! Twoje zamówienie kwalifikuje się do bezpłatnej wysyłki Nowa formuła Redness Skin! 💫 Teraz z wąkrotką azjatycką i kasztanowcem dla jeszcze lepszych efektów 🌺

-10% na pierwsze zamówienie 🤍 Zapisz się do naszego newslettera i odbierz zniżkę!

Efekty terapii skóry z trądzikiem różowatym - case study

Efekty terapii skóry z trądzikiem różowatym - case study

W dzisiejszym pełnym wyzwań świecie, skóra jest odbiciem nie tylko naszego zdrowia fizycznego, ale również emocjonalnego. Jednym z powszechnych problemów dermatologicznych jest trądzik różowaty, który może być przyczyną nie tylko dyskomfortu estetycznego, ale także fizycznego oraz psychicznego. W obliczu tych trudności, holistyczna terapia kosmetologiczna wyrasta na istotny filar, stanowiący kluczowe narzędzie umożliwiające pacjentkom odzyskać pewność siebie i zdrowy, promienny wygląd skóry.

W niniejszym artykule przyglądamy się przypadkowi pacjentki z trądzikiem różowatym w pierwszym stadium - utrwalonego rumienia, która poddała się kompleksowej terapii kosmetologicznej. Prześledzimy jej podróż od chwili konsultacji aż po osiągnięcie rezultatów. Skupimy się na zastosowanych strategiach terapeutycznych, obejmujących zabiegi kosmetologiczne, spersonalizowaną pielęgnację domową oraz mądrze dobrane suplementy diety dedykowane dla skóry z problemem naczyniowym.

Przypadek kliniczny

Pacjentka zgłosiła się do gabinetu kosmetologicznego z trudnym do opanowania problemem utrwalonego rumienia skóry. Skóra charakteryzowała się reaktywnością i podatnością na podrażnienia, a powierzchnia była niejednolita. Analiza przyczyn wskazała na kilka kluczowych czynników, mianowicie: nadmierną ekspozycję na drażniące czynniki zewnętrzne, nieprawidłową pielęgnację domową oraz predyspozycje genetyczne.

W przeszłości pacjentka miała już doświadczenie z terapią dermatologiczną, jednak bezskuteczną. To zniechęciło ją do dalszych prób leczenia, aż do momentu, gdy zdecydowała się na kompleksowe podejście w gabinecie kosmetologicznym.

Strategia terapeutyczna

Terapia rozpoczęła się od zidentyfikowania przyczyn i uwarunkowań rumienia. Nieodpowiednia pielęgnacja domowa, skupiająca się głównie na aspektach kosmetycznych, pogłębiała problem. W związku z tym, zastosowano spersonalizowany plan pielęgnacyjny, oparty na substancjach nawilżających i przeciwzapalnych. Ponadto, wprowadzono suplementy diety, w tym nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, probiotyki oraz dedykowany preparat Redness Skin.

Wpływ wybranych składników zawartych w dermo suplemencie Redness Skin na kondycję skóry:

    1. Ekstrakt z perłowca japońskiego. Ekstrakt ten jest bogaty w kwercetynę, która posiada silne właściwości przeciwzapalne, zmniejsza uwalnianie histaminy i tym samym przyczynia się do poprawy szczelności naczyń krwionośnych.  
    2. Ekstrakt z owoców aceroli. Ekstrakt z aceroli jest bogaty w naturalną witaminę C, która jest silnym antyoksydantem i wspomaga syntezę kolagenu. Witamina C wspomaga regenerację i odbudowę skóry, a także wzmacnia naczynia krwionośne, przyczyniając się do redukcji rumienia.
    3. Ekstrakt z pestek winogron. Oligoprocyjanidyny (OPC) obecne w ekstrakcie z pestek winogron wykazują działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Dodatkowo, wzmacniają one włókna kolagenowe skóry, co przyczynia się do poprawy elastyczności i odporności naczyń krwionośnych.
Product Image

Jednolita skóra bez pękających naczynek i rumienia

Redness Skin

W ramach profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych, pacjentka została poddana serii zabiegów o działaniu przeciwzapalnym. Co 2-3 tygodnie wykonywane były procedury oparte na peelingach: azelainowym, laktobionowym, glukonolaktonie oraz czynnikach wzrostu. Uzupełnieniem była terapia światłem LED.

Efekty i wnioski

Monitorowanie terapii, poparte diagnostyką obrazową, wykazało stopniową poprawę stanu skóry pacjentki. Po miesiącu od wprowadzenia zmian, zaczęły być zauważalne pierwsze efekty, a po 4 miesiącach zmiany stały się bardziej wyraźne. Rumień uległ wyraźnemu zmniejszeniu, zwiększył się poziom nawilżenia oraz wyrównała struktura skóry.

 

Wnioski z omawianego przypadku wskazują na istotność zintegrowanego podejścia do terapii trądziku różowatego, rumienia. Skuteczność terapii opierała się na synergii profesjonalnych zabiegów, spersonalizowanej pielęgnacji domowej i odpowiednio dobranych suplementów. Przypadkiem pacjentki udowodniono, że holistyczna terapia kosmetologiczna może efektywnie przeciwdziałać trudnym problemom dermatologicznym, przywracając zdrowy i promienny wygląd skóry.

Author Image

KOSMETOLOG Agata Zejfer

KOSMETOLOG

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie kwalifikuje się do bezpłatnej wysyłki Brakuje 300 zł do darmowej dostawy.
Produkty nie są już dostępne do zakupu