Ta strona ma ograniczoną obsługę przeglądarki. Zalecamy przejście na Edge, Chrome, Safari lub Firefox.
Gratulacje! Twoje zamówienie kwalifikuje się do bezpłatnej wysyłki Nowa formuła Redness Skin! 💫 Teraz z wąkrotką azjatycką i kasztanowcem dla jeszcze lepszych efektów 🌺

-10% na pierwsze zamówienie 🤍 Zapisz się do naszego newslettera i odbierz zniżkę!

Najlepsze składniki na rozjaśnienie przebarwień skóry

Najlepsze składniki na rozjaśnienie przebarwień skóry

Przebarwienia skórne, pomimo swojej powszechności, stanowią schorzenie, z którym zmaga się znacząca liczba ludzi na całym świecie. Te niepożądane plamy czy nierówności koloru skóry mogą wystąpić z wielu różnych powodów, od przejściowych do trwalszych, co sprawia, że są niezwykle trudnym problemem dla wielu osób. Ich wpływ na samoocenę i pewność siebie jest znaczący, stawiając jednocześnie wyzwanie zarówno dla osób doświadczających tych zmian, jak i dla specjalistów zajmujących się dermatologią i kosmetologią. Warto zgłębić istotę tego schorzenia, zrozumieć jego różnorodność oraz sposoby radzenia sobie z tym problemem, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla osób dotkniętych przebarwieniami skóry.

Rodzaje przebarwień

Przebarwienia posłoneczne (plamy starcze): Są to przebarwienia spowodowane długotrwałym narażeniem na promieniowanie słoneczne. Zazwyczaj występują na obszarach skóry najczęściej wystawianych na promieniowanie słoneczne, takich jak twarz, ramiona, czy dekolt.


Melazma: Charakteryzuje się symetrycznymi plamami o zabarwieniu brązowym, zazwyczaj na policzkach, czole, górnej wardze. Może być spowodowana hormonami, szczególnie w czasie ciąży, oraz przez ekspozycję na słońce.


Hiperpigmentacja pourazowa: Pojawia się po urazach skóry, takich jak oparzenia, trądzik lub inne uszkodzenia skóry. Obszary te mają tendencję do ciemnienia w wyniku nadmiernego produkcji melaniny w reakcji na uraz.


Piegi: To małe plamy o zabarwieniu brązowym, często dziedziczone genetycznie i częściej występujące u osób o jasnej karnacji. Są wynikiem nagromadzenia melaniny w skórze.


Położnicze plamy pigmentacyjne: Często występują u noworodków i są zwykle nieszkodliwe. Są to plamy o zabarwieniu niebieskim, szarym lub brązowym, które mogą występować na różnych częściach ciała.


Zrozumienie rodzajów przebarwień jest istotne, ponieważ różne typy wymagają różnych podejść do leczenia i zarządzania nimi. Konsultacja ze specjalistą dermatologiem lub/i kosmetologiem może pomóc zidentyfikować dokładny rodzaj przebarwień i określić najlepsze metody ich niwelowania.

Walka z przebarwieniami, czyli składniki, które warto znać 


Pielęgnacja zewnętrzna


W celu redukcji przebarwień skórnych istotne jest podejście holistyczne, które uwzględnia zarówno odpowiednie zabiegi kosmetologiczne, jak i codzienną pielęgnację. Skuteczne składniki, takie jak witamina C, kwas kojowy, kwas traneksamowy oraz arbutyna, są powszechnie znane z ich właściwości rozjaśniających i wyrównujących koloryt skóry. Dodatkowo, regularne stosowanie kremów z filtrem SPF stanowi kluczowy element ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które mogą nasilać przebarwienia. 


Pielęgnacja wewnętrza

Warto również rozważyć dermosuplementację, czyli wsparcie skóry poprzez stosowanie odpowiednich suplementów. Preparat Skin Anti Pigmentation to jedna z opcji, która zyskuje uznanie ze względu na swoje skuteczne składniki. Zawiera resweratrol, silny antyoksydant, który może pomóc w redukcji uszkodzeń skóry spowodowanych przez czynniki zewnętrzne. Dodatkowo, wyciąg z lukrecji standaryzowany na 20% glicyryzyny, który jest znany ze swoich właściwości rozjaśniających, odgrywa istotną rolę w redukcji przebarwień. Produkt zawiera także betakaroten, działający fotoprotekcyjnie, oraz wodny ekstrakt z paproci złocistej, znany ze swoich właściwości przeciwutleniających, co może wspomóc w ogólnej kondycji skóry oraz w redukcji przebarwień. Dermosuplement będzie również odpowiedzią na potrzeby skóry, która ma skłonność do powstawania przebarwień i chcemy działać profilaktycznie.

Product Image

Jednolita skóra bez przebarwień

Skin Anti Pigmentation

 

Walka z przearwieniam i skórnymi stanowi wyzwanie, jednak podejście wielokierunkowe może przynieść zadowalające rezultaty. Profilaktyka odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu nowym przebarwieniom, podczas gdy skuteczne zabiegi kosmetyczne i codzienna pielęgnacja, włączając odpowiednie składniki  aktywne, stanowią klucz do redukcji istniejących przebarwień. Działając holistycznie i łącząc różne strategie, możemy osiągnąć pożądane rezultaty w pielęgnacji skóry z przebarwieniami.

Author Image

Mgr Natalia Stuchnik

Kosmetolog

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie kwalifikuje się do bezpłatnej wysyłki Brakuje 300 zł do darmowej dostawy.
Produkty nie są już dostępne do zakupu